ABC ubytováníABC ubytování cestování

Ubytování hotely Čechy, ubytování hotely Morava, ubytování v hotelu,pobyty hotely, dovolená hotely

Nabízíme ubytování v hotelu v celé České republice (hotely v Čechách, hotely na Moravě). V katalogu si vyberete rodinné hotely, horské hotely nebo hotely vhodné pro ubytování s dětmi. Můžeme Vám zajistit nejvhodnější hotel pro firemní akce a školení. Objekty jsou řazeny mimo jiné podle krajů a rekreačních oblastí (hotely v jižních Čechách, hotely na Šumavě, hotely na jižní Moravě a další).

Karlovarský kraj láká návštěvníky především svými lázeňskými městy jako Karlovy Vary, Františkovy Lázně (hotely Františkovy Lázně), Mariánské Lázně ale také historickými památkami jako hrad Loket, hrad Cheb, zámek v Bečově s relikviářem sv. Maura (hotely Karlovy Vary a okolí). Aktivní odpočinek nabízejí Krušné hory s nejvyšším vrcholem - Klínovec. Z nejzápadnějšího místa České republiky, oblasti Ašsko (hotel Ašsko, hotel Aš a okolí), se můžete díky turistickým přechodům vydat za našimi sousedy (hotely Karlovarský kraj).

Krušní hory (hotely Krušné hory), Národní park České Švýcarsko, zahrnující část Labských pískovců s unikátními skalními městy, soutěskami a věžemi, Lužické hory (hotely Lužické hory) zase lákají k návštěvě Ústeckého kraje (hotely Ústecký kraj). Na Ústecku jsou i další chráněné krajinné oblasti, přírodní parky a maloplošná chráněná území (hotel Ústecko). Odpočinout si můžete v lázeňském městě Teplice (hotely Teplice, hotel v Teplicích) a památky můžete obdivovat ve městě Litoměřice (hotely Litoměřice, hotely v Litoměřicích).

Sousedící Liberecký kraj také oplývá značným přírodním bohatstvím (hotely Liberecký kraj, hotely Liberecko). Do kraje zasahuje několik velkoplošných území, jednak Krkonošský národní park a také CHKO hotely Kokořínsko, hotely Lužické hory, hotely České středohoří, hotely Jizerské hory a hotely Český ráj. Dominantou celého kraje je hora Ještěd se známým televizním vysílačem, která se tyčí nad krajským městem Liberec (hotely v Liberci, hotely Liberec).

Plzeňsko Plzeňský kraj nabízí krásy malebné přírody v CHKO Šumava a Český les (hotely Plzeňský kraj, hotely Plzeňsko). Přirozeným centrem regionu už od doby svého vzniku je Plzeň (hotely Plzeň). Kromě Plzně (ubytování Plzeň) plní funkci center města - hotely Klatovy, hotely Domažlice, hotely Tachov, hotely Rokycany.

Uprostřed Čech leží kraj stření Čechy (hotely střední Čechy). Sedlčany leží v kraji s řadou balvanů, skalek a skal na rozmezí středních a jižních Čech. Krajina okolo Sedlčan je více než malebná a zve k romantickým toulkám přírodou (hotely Sedlčany). Dalším zajímavým městem je město Benešov (hotely Benešov), jenž je známé zejména díky blízkému romantickému zámku Konopiště. Turisté se mohou vydat poznat krásy Posázaví a Podblanicka (hotely Podblanicko). Za relaxem se vydejte do lázeňského města Poděbrady (hotely Poděbrady).

Srdce Evropy, jedno z nejkrásnějších měst světa a architektonický sen na Vltavě – to všechno je Praha, hlavní město České republiky (ubytování Praha, hotel Praha, hotely Praha). Chcete-li poznat nejslavnější pražské památky a velkou část historického centra, projděte se Královskou cestou.

Jižní Čechy jsou známy řadou rybníků a malebných vesnic (hotely jižní Čechy, hotely Jihočeský kraj). Největším chráněným přírodním územím je Šumava (ubytování na Šumavě, hotel na Šumavě, hotely na Šumavě). V šumavském podhůří, severně od města Český Krumlov (ubytování Český Krumlov, hotely Český Krumlov, hotel Český Krumlov), se nachází přírodně velmi zachovalé území, nazývané Blanský les (ubytování Blanský les). Oblíbenými destinacemi pro strávení dovolené je pak přehradní nádrž Lipno a Orlická přehrada (hotely Lipno, ubytování Orlická přehrada). Skvělým tipem pro romantiky je návštěva zámku ve městě Hluboká nad Vltavou (ubytování Hluboká nad Vltavou, hotel Hluboká nad Vltavou). Kulturu a historické památky naleznete ve městech České Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, nebo hotely Tábor. Rybníkářstvím je známá především Třeboň (hotely Třeboň), kde můžete vyzkoušet také lázně (ubytování Třeboň)! Za zimními radovánkami se vydejte Železné Rudy (hotely Železná Ruda).

Královehradecký kraj (ubytování Královehradecký kraj) nabízí nejstarší český národní park Krkonoše, které jsou ideálním místem pro trávení letní i zimní dovolené (ubytování Krkonoše, hotely Krkonoše, hotel Krkonoše). Spoustu zábavy zajišťují střediska ve městech Špindlerův Mlýn (ubytování Špindlerův mlýn, hotel Špindlerův mlýn, hotely Špindlerův mlýn), Harrachov (ubytování Harrachov, hotely Harrachov, hotel Harrachov) nebo Pec pod Sněžkou (ubytování Pec pod Sněžkou, hotely Pec pod Sněžkou). Lyžařské areály najdete prakticky v každém horském údolí (horská dovolená, horské ubytování, ubytování na horách, horské hotely).

V Pardubickém kraji je množství přírodních zajímavostí, památek a pamětihodností (ubytování Pardubický kraj, hotely Pardubický kraj, hotel Pardubický kraj). Mezi ně patří Chráněná krajinná oblast Železné hory, Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy, Chráněná krajinná oblast Orlické hory (ubytování Orlické hory, hotel Orlické hory, hotely Orlické hory), oblast Polabí či Králický Sněžník - třetí nejvyšší hora ČR (ubytování Králický Sněžník). V Olomouckém kraji (ubytování Olomoucký kraj, hotel Olomoucký kraj, hotely Olomoucký kraj) navštivte Jeseníky s nejvyšší horou Praděd, bohaté na přírodní a historické památky, plné značených tras (ubytování Jeseníky, hotel Jeseníky, hotely Jeseníky). Jeseníky jsou cílem mnoha turistů jak v zimním, tak v letním období.

Zlínský kraj (ubytování Zlínský kraj, ubytování Zlínsko) je charakterizován především pohořím Beskydy (ubytování Beskydy). Vydejte se proto na putování po beskydských horách a stezkách, vychutnávejte krásná panoramata tohoto nádherného pohoří (hotel Beskydy, hotely Beskydy). Lyžování v Beskydech má dlouholetou tradici (horské ubytování Beskydy). Podoblast Valašsko je kolébkou místní lidové kultury a tvorby (ubytování Valašsko), s níž se můžete setkat mimo jiné i ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm (hotel Valašsko, hotely Valašsko).  Turisté mohou navštívit město s bohatou historií Vsetín (ubytování Vsetín, hotely Vsetín). Slovácko je právem považováno za pohostinný kraj památek, tradic a vína (ubytování Slovácko, hotely Slovácko).

V centru dění jižní Moravy stojí Brno (ubytování Brno, hotely v Brně, hotely Brno), druhé největší město České republiky (hotely jižní Morava, hotely Jihomoravský kraj). Za prozkoumání stojí Moravský kras s více než tisícovkou jeskyní a známou propastí Macocha, Lednicko-Valtický areál (hotely Lednicko-Valtický areál, hotely v Lednicko-Valtickém areálu), hotely Mušovská jezera, hotely Znojemsko s Národním parkem Podyjí (hotely Podyjí) i Slovácko (hotely Slovácko), oblast se svébytným folklorem (hotely na Slovácku), oblast Podluží (ubytování Podluží, hotely Podluží) nebo historická města Hodonín či Mikulov (hotely Mikulov, hotely Hodonín). V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy (penziony Pálava). Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy (penziony Pálava, penziony na Pálavě). Velmi oblíbená je zde vinařská turistika (ubytování ve vinném sklípku jižní Morava). Vynikající vína najdete v mnoha vinných sklepích a vinotékách (hotely vinné sklepy), ale také při oslavách vinobraní, či slavnostech zarážení hory.

Žďárské vrchy v kraji Vysočina (hotely Vysočina) a stejnojmenná Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy se dá bez nadsázky považovat za jednu z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci Česka (ubytování Žďárské vrchy, hotely Žďárské vrchy). Navštívit můžete Telč, město s pohádkovou atmosférou a nádherným historickým centrem nebo město Žďár nad Sázavou (ubytování Žďár nad Sázavou, hotely Žďár nad Sázavou).

<<< zpět
© 2004-2022   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 271     rss: novinky akce   výměna odkazů