ABC ubytováníABC ubytování cestování

Ubytování apartmány Čechy, ubytování apartmány Morava, ubytování v apartmánu, pobyty apartmány

Ubytování v apartmánech nabízí cenově dostupnou dovolenou jak pro rodiny s dětmi, tak pro všechny, kteří vítají rodinný přístup a soukromí (ubytování v soukromí). Vybavené apartmány mají vlastní sociální zařízení a většinou poskytují možnost vlastního vaření. V katalogu najdete apartmány na horách, rodinné apartmány, levné ubytování v soukromí, ale i luxusní apartmány. V katalogu najdete kvalitně vybavené apartmány, které nabízí ubytování jak v Čechách, tak na Moravě a ve Slezsku.

Karlovarský kraj láká návštěvníky především svými lázeňskými Karlovy Vary, Františkovy Lázně (apartmány Františkovy lázně), Mariánské Lázně (apartmány Karlovarský kraj), ale také historickými památkami jako hrad Loket, hrad Cheb, zámek v Bečově s relikviářem sv. Maura (apartmány Karlovy Vary a okolí). Aktivní odpočinek nabízejí Krušné hory s nejvyšším vrcholem - Klínovec. Z nejzápadnějšího místa České republiky, oblasti Ašsko (apartmány Ašsko, apartmány Aš a okolí), se můžete díky turistickým přechodům vydat za našimi sousedy (apartmány v Karlovarském kraji).

Krušné hory (apartmány Krušné hory), Národní park České Švýcarsko, zahrnující část Labských pískovců s unikátními skalními městy, soutěskami a věžemi, Lužické hory (apartmány Lužické hory) zase lákají k návštěvě Ústeckého kraje (apartmány Ústecký kraj). Na Ústecku jsou i další chráněné krajinné oblasti, přírodní parky a maloplošná chráněná území (apartmány Ústecko). Odpočinout si můžete v lázeňském městě Teplice (apartmány v Teplicích, apartmány Teplice) a památky můžete obdivovat ve městě Litoměřice (apartmány Litoměřice, apartmányv Litoměřicích).

Sousedící Liberecký kraj také oplývá značným přírodním bohatstvím (apatmány Liberecký kraj, apartmány Liberecko). Do kraje zasahuje několik velkoplošných území, jednak Krkonošský národní park a také apartmány Kokořínsko, apartmány Lužické hory, apartmány České středohoří, apartmány Jizerské hory a apartmány Český ráj. Dominantou celého kraje je hora Ještěd se známým televizním vysílačem, která se tyčí nad krajským městem Liberec (apartmány Liberec, apartmány v Liberci).

Plzeňsko Plzeňský kraj nabízí krásy malebné přírody v CHKO Šumava a Český les (apartmány Plzeňský kraj, apartmány Plzeňsko). Přirozeným centrem regionu už od doby svého vzniku je Plzeň (apartmány Plzeň, apartmány v Plzni). Kromě Plzně (ubytování Plzeň) plní funkci center města Klatovy (apartmány Klatovy), Domažlice, Tachov, Rokycany.

Uprostřed Čech leží kraj stření Čechy (apartmány střední Čechy). Sedlčany leží v kraji s řadou balvanů, skalek a skal na rozmezí středních a jižních Čech (apartmány Sedlčany). Krajina okolo Sedlčan je více než malebná a zve k romantickým toulkám přírodou. Benešov, město v Posázaví je známé zejména díky blízkému romantickému zámku Konopiště (apartmány Benešov). Z městských památek přitahuje největší pozornost torzo presbytáře gotického klášterního kostela minoritů na Karlově, moderní dobu naopak zastupuje Muzeum umění a designu, zaměřené na tvorbu 20. století a současnost. Beroun je vstupní místem do Českého krasu (apartmány Beroun). Největším lákadlem v okolí Berouna jsou zajisté Koněpruské jeskyně. Za relaxem se vydejte do lázeňského města Poděbrady (apartmány Poděbrady).

Srdce Evropy, jedno z nejkrásnějších měst světa a architektonický sen na Vltavě – to všechno je Praha, hlavní město České republiky (ubytování v apartmánu Praha, apartmány Praha, apartmány v Praze). Chcete-li poznat nejslavnější pražské památky a velkou část historického centra, projděte se Královskou cestou.

Jižní Čechy jsou známy řadou rybníků a malebných vesnic (apartmány jižní Čechy, apartmány Jihočeský kraj). Největším chráněným přírodním územím je Šumava (ubytování na Šumavě, apartmány na Šumavě, apartmány Šumava). V šumavském podhůří, severně od města Český Krumlov (ubytování Český Krumlov, apartmány Český Krumlov, apartmány v Českém Krumlově), se nachází přírodně velmi zachovalé území, nazývané Blanský les (apartmány Blanský les). Oblíbenými destinacemi pro strávení dovolené je pak přehradní nádrž Lipno a Orlická přehrada (apartmány Lipno, apartmány Orlická přehrada). Skvělým tipem pro romantiky je návštěva zámku ve městě Hluboká nad Vltavou (apartmány  Hluboká nad Vltavou). Kulturu a historické památky naleznete ve městech České Budějovice (apartmány České Budějovice), Český Krumlov (apartmány Český Krumlov), Jindřichův Hradec (apartmány Jindřichův Hradec), nebo Tábor (apartmány Tábor) a Písek (apartmány Písek). Rybníkářstvím je známá především Třeboň, kde můžete vyzkoušet také lázně (apartmány Třeboň)!

Královehradecký kraj (apartmány Královehradecký kraj) nabízí nejstarší český národní park Krkonoše, které jsou ideálním místem pro trávení letní i zimní dovolené (ubytování Krkonoše, apartmány v Krkonoších, apartmány Krkonoše). Spoustu zábavy zajišťují střediska ve městech Špindlerův Mlýn (ubytování Špindlerův mlýn, apartmány Špindlerův mlýn), Harrachov (ubytování Harrachov, apartmány Harrachov) nebo Pec pod Sněžkou (apartmány Pec pod Sněžkou). Lyžařské areály najdete prakticky v každém horském údolí (horská dovolená, horské ubytování, ubytování na horách).

V Pardubickém kraji je množství přírodních zajímavostí, památek a pamětihodností (ubytování Pardubický kraj, apartmány Pardubický kraj, apartmány Pardubicko). Mezi ně patří Chráněná krajinná oblast Železné hory, Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy, Chráněná krajinná oblast Orlické hory (ubytování Orlické hory, apartmány Orlické hory), oblast Polabí či Králický Sněžník - třetí nejvyšší hora ČR (apartmány Králický Sněžník). Krajské město Pardubice je spojeno s tradiční výrobou perníku a známým dostihovým závodištěm (apartmány Pardubice, apartmány v Pardubicích).

V Olomouckém kraji (ubytování Olomoucký kraj, apartmány Olomoucký kraj, apartmány Olomoucko) navštivte Jeseníky s nejvyšší horou Praděd, bohaté na přírodní a historické památky, plné značených tras (ubytování Jeseníky, apartmány Jeseníky, apartmány Jeseník). Jeseníky jsou cílem mnoha turistů jak v zimním, tak v letním období.

Zlínský kraj (apartmány Zlínský kraj, apartmány Zlínsko) je charakterizován především pohořím Beskydy (apartmány Beskydy). Vydejte se proto na putování po beskydských horách a stezkách, vychutnávejte krásná panoramata tohoto nádherného pohoří. Lyžování v Beskydech má dlouholetou tradici (horské ubytování Beskydy). Podoblast Valašsko je kolébkou místní lidové kultury a tvorby (ubytování Valašsko), s níž se můžete setkat mimo jiné i ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm (apartmány Valašsko, apartmány na Valašsku).  Turisté mohou navštívit město s bohatou historií Vsetín (apartmány Vsetín). Slovácko je právem považováno za pohostinný kraj památek, tradic a vína (ubytování Slovácko, apartmány Slovácko, apartmány na Slovácku).

V centru dění jižní Moravy stojí Brno (ubytování Brno, apartmány Brno město, apartmány Brno venkov), druhé největší město České republiky (apartmány jižní Morava, apartmány Jihomoravský kraj). Za prozkoumání stojí Moravský kras (apartmány Moravský kras) s více než tisícovkou jeskyní a známou propastí Macocha, Lednicko-Valtický areál (apartmány Lednicko-Valtický areál), Mušovská jezera (apartmány Mušovská jezera), Znojemsko s Národním parkem Podyjí (apartmány Podyjí) i Slovácko (ubytování Slovácko), oblast se svébytným folklorem (apartmány Slovácko), oblast Podluží (ubytování Podluží, apartmány Podluží,) nebo historická města Hodonín či Mikulov (apartmány Mikulov, apartmány Hodonín). V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy (apartmány Pálava). Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy. Velmi oblíbená je zde vinařská turistika (ubytování ve vinném sklípku jižní Morava). Vynikající vína najdete v mnoha vinných sklepích a vinotékách (ubytování vinné sklepy), ale také při oslavách vinobraní, či slavnostech zarážení hory.

Žďárské vrchy v kraji Vysočina (apartmány Vysočina) a stejnojmenná Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy se dá bez nadsázky považovat za jednu z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci Česka (ubytování Žďárské vrchy, apartmány Žďárské vrchy). Navštívit můžete Telč, město s pohádkovou atmosférou a nádherným historickým centrem nebo město Žďár nad Sázavou (ubytování Žďár nad Sázavou, apartmány Žďár nad Sázavou).

<<< zpět
© 2004-2024   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 210     rss: novinky akce   výměna odkazů