ABC ubytováníABC ubytování cestování

Turistické ubytování, ubytování pro turisty, dovolená pro turisty, pobyty pro turisty

Turistické ubytování v Čechách a na Moravě nabízí řadu možností cenově výhodných pobytů - ubytování v kempu (ubytování pod stanem i možnost ubytování v karavanech) a ubytování autokempy. Levné ubytování pro větší skupiny a ubytování pro školy v přírodě poskytují rekreační střediska (ubytování v hlavní budově + chaty, chalupy nebo bungalovy) nebo dětské tábory. Kvalitní levné ubytování pro Vaše zaměstnance během služební cesty poskytnou ubytovny a hostely.     

Karlovarský kraj láká návštěvníky především svými lázeňskými Karlovy Vary (turistické ubytování Karlovy Vary), Františkovy Lázně (turistické ubytování Františkovy Lázně, ubytování pro turisty Františkovy Lázně), Mariánské Lázně (ubytování pro turisty Karlovarský kraj), ale také historickými památkami jako hrad Loket, hrad Cheb, zámek v Bečově s relikviářem sv. Maura (ubytování pro turisty Karlovy Vary a okolí). Aktivní odpočinek nabízejí Krušné hory (turistické ubytování Krušné hory) s nejvyšším vrcholem - Klínovec. Z nejzápadnějšího místa České republiky, oblasti Ašsko (ubytování pro turisty Ašsko, ubytování pro turisty Aš a okolí), se můžete díky turistickým přechodům vydat za našimi sousedy (ubytování pro turisty v Karlovarském kraji).

Krušné hory, Národní park České Švýcarsko, zahrnující část Labských pískovců s unikátními skalními městy, soutěskami a věžemi, Lužické hory (turistické ubytování Lužické hory) zase lákají k návštěvě Ústeckého kraje (turistické ubytování Ústecký kraj). Na Ústecku jsou i další chráněné krajinné oblasti, přírodní parky a maloplošná chráněná území (ubytování pro turisty Ústecko). Odpočinout si můžete v lázeňském městě Teplice (turistické ubytování Teplice, ubytování pro turisty Teplice) a památky můžete obdivovat ve městě Litoměřice (ubytování pro turisty Litoměřice, turistické ubytování Litoměřice).

Sousedící Liberecký kraj také oplývá značným přírodním bohatstvím (ubytování pro turisty Liberecký kraj, turistické ubytování Liberecko). Do kraje zasahuje několik velkoplošných území, jednak Krkonošský národní park a také ubytování pro turisty Kokořínsko, ubytování pro turisty Lužické hory, ubytovánípro turisty České středohoří, ubytování pro turisty Jizerské hory a ubytování pro turisty Český ráj. Dominantou celého kraje je hora Ještěd se známým televizním vysílačem, která se tyčí nad krajským městem Liberec (turistické ubytování Liberec, ubytování pro turisty Liberec).

Plzeňský kraj nabízí krásy malebné přírody v CHKO Šumava a Český les (ubytování pro turisty Plzeňský kraj, ubytování pro turisty Plzeňsko). Přirozeným centrem regionu už od doby svého vzniku je Plzeň (turistické ubytování Plzeň, ubytování pro turisty Plzeň). Kromě Plzně (ubytování pro turisty v Plzeni) plní funkci center města Klatovy, Domažlice, Tachov, Rokycany.

Uprostřed Čech leží kraj stření Čechy (turistické ubytování střední Čechy, ubytování pro turisty Středočeský kraj). Sedlčany leží v kraji s řadou balvanů, skalek a skal na rozmezí středních a jižních Čech (ubytování ro turisty Sedlčany). Krajina okolo Sedlčan je více než malebná a zve k romantickým toulkám přírodou. Benešov, město v Posázaví ,je známé zejména díky blízkému romantickému zámku Konopiště (turistické ubytování Benešov, ubytování pro turisty Benešov). Beroun je vstupní místem do Českého krasu (turistické ubytování Beroun, ubytování pro turisty Beroun). Největším lákadlem v okolí Berouna jsou Koněpruské jeskyně. vyznavači pěší turistiky v přírodě se mohou vydat do České Sibiře (turistické ubytování Česká Sibiř).

Srdce Evropy, jedno z nejkrásnějších měst světa a architektonický sen na Vltavě – to všechno je Praha, hlavní město České republiky (ubytování pro turisty Praha, turistické ubytování Praha). Chcete-li poznat nejslavnější pražské památky a velkou část historického centra, projděte se královskou cestou.

Jižní Čechy jsou známy řadou rybníků a malebných vesnic (ubytování pro turisty jižní Čechy, turistické ubytování Jihočeský kraj). Největším chráněným přírodním územím je Šumava (ubytování pro turisty Šumava, turistické ubytování Šumava). V šumavském podhůří, severně od města Český Krumlov (ubytování pro turisty Český Krumlov, turistické ubytování Český Krumlov), se nachází přírodně velmi zachovalé území, nazývané Blanský les (ubytování pro turisty Blanský les, turistické ubytování Blanský les). Oblíbenými destinacemi pro strávení dovolené je pak přehradní nádrž Lipno a Orlická přehrada (ubytování pro turisty Lipno, ubytování pro turisty Orlická přehrada). Skvělým tipem pro romantiky je návštěva zámku ve městě Hluboká nad Vltavou (ubytování pro turisty Hluboká nad Vltavou). Kulturu a historické památky naleznete ve městech České Budějovice (turistické ubytování České Budějovice, ubytování pro turisty České Budějovice), Český Krumlov, (turistické ubytování Český Krumlov, ubytování pro turisty Český Krumlov), Jindřichův Hradec (turistické ubytování Jindřichův Hradec, ubytování pro turisty Jindřichův Hradec), nebo Písek (turistické ubytování Písek) a Tábor (turistické ubytování Tábor). Rybníkářstvím je známá především Třeboň, kde můžete vyzkoušet také lázně (ubytování pro turisty Třeboň)!

Královehradecký kraj (turistické ubytování Královehradecký kraj) nabízí nejstarší Český národní park Krkonoše, které jsou ideálním místem pro trávení letní i zimní dovolené (ubytování pro turisty Krkonoše, turistické ubytování Krkonoše). Spoustu zábavy zajišťují střediska ve městech Špindlerův mlýn (ubytování pro turisty Špindlerův mlýn, turistické ubytování Špindlerův mlýn), Harrachov (ubytování pro turisty Harrachov, turistické ubytování Harrachov) nebo Pec pod Sněžkou (turistické ubytování Pec pod Sněžkou, ubytování pro turisty Pec pod Sněžkou). Lyžařské areály najdete prakticky v každém horském údolí (horská dovolená, horské ubytování, ubytování na horách).

V Pardubickém kraji je množství přírodních zajímavostí, památek a pamětihodností (ubytování pro turisty Pardubický kraj, turistické ubytování Pardubický kraj). Mezi ně patří Chráněná krajinná oblast Železné hory, Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy, Chráněná krajinná oblast Orlické hory (ubytování pro turisty Orlické hory, turistické ubytování Orlické hory), oblast Polabí či Králický Sněžník - třetí nejvyšší hora ČR (ubytování Králický Sněžník). Krajské město Pardubice je spojeno s tradiční výrobou perníku a známým dostihovým závodištěm (ubytování pro turisty Pardubice, turistické ubytování Pardubice).

Olomouckém kraji (ubytování pro turisty Olomoucký kraj, peturistické ubytování Olomoucký kraj) navštivte Jeseníky s nejvyšší horou Praděd, bohaté na přírodní a historické památky, plné značených tras (ubytování pro turisty Jeseníky, turistické ubytování Jeseníky). Jeseníky jsou cílem mnoha turistů jak v zimním, tak v letním období (turistické ubytování Jeseník, ubytování pro turisty Jeseník).

Zlínský kraj (turistické ubytování Zlínský kraj, ubytování pro turisty Zlínsko) je charakterizován především pohořím Beskydy (ubytování pro turisty Beskydy). Vydejte se proto na putování po beskydských horách a stezkách, vychutnávejte krásná panoramata tohoto nádherného pohoří (ubytování pro turisty Beskydy, turistické ubytování Beskydy). Lyžování v Beskydech má dlouholetou tradici (horské ubytování Beskydy). Podoblast Valašsko je kolébkou místní lidové kultury a tvorby (ubytování pro turisty Valašsko), s níž se můžete setkat mimo jiné i ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm (ubytování pro turisty Valašsko, turistické ubytování Valašsko). Turisté mohou navštívit město s bohatou historií Vsetín (turistické ubytování Vsetín). Slovácko je právem považováno za pohostinný kraj památek, tradic a vína (ubytování pro turisty Slovácko, turistické ubytování Slovácko).

V centru dění jižní Moravy stojí Brno (ubytování pro turisty Brno město, turistické ubytování Brno venkov), druhé největší město České republiky (ubytování pro turisty jižní Morava, turistické ubytování Jihomoravský kraj). Za prozkoumání stojí Moravský kras (turistické ubytování Moravský kras) s více než tisícovkou jeskyní a známou propastí Macocha, Lednicko-Valtický areál (turistické ubytování Lednicko-Valtický areál, ubytování pro turisty Lednicko-Valtický areál), Mušovská jezera (ubytování pro turisty Mušovská jezera), Znojemsko s Národním parkem Podyjí (ubytování pro turisty Podyjí, turistické ubytování Podyjí) i Slovácko (ubytování pro turisty na Slovácku), oblast se svébytným folklorem, oblast Podluží (ubytování pro turisty Podluží, turistické ubytování Podluží) nebo historická města Hodonín či Mikulov (ubytování pro turisty Mikulov, ubytování pro turisty Hodonín). V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy (ubytování pro turisty Pálava). Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy (turistické ubytování Pálava). Velmi oblíbená je zde vinařská turistika (ubytování ve vinném sklípku jižní Morava). Vynikající vína najdete v mnoha vinných sklepích a vinotékách (ubytování vinné sklepy), ale také při oslavách vinobraní, či slavnostech zarážení hory.

Žďárské vrchy v kraji Vysočina (ubytování pro turisty Vysočina, turistické ubytování Vysočina) a stejnojmenná Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy se dá bez nadsázky považovat za jednu z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci Česka (ubytování pro turisty Žďárské vrchy, turistické ubytování Žďárské vrchy). Navštívit můžete Telč, město s pohádkovou atmosférou a nádherným historickým centrem nebo město Žďár nad Sázavou (ubytování pro turisty Žďár nad Sázavou, turistické ubytování Žďár nad Sázavou).

<<< zpět
© 2004-2022   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 213     rss: novinky akce   výměna odkazů