ABC ubytováníABC ubytování cestování
Podrobné vyhledávání
Mapa všech objektů
OSOBNĚ PROVĚŘENÉ OBJEKTY - CENY BEZ NAVÝŠENÍ
PŘÍMÉ KONTAKTY NA PROVOZOVATELE
Informace
Název služby: Vinařství Maláník - Osička
  Vložit do výběru
Typ služby: Vinařství

Země: Česká republika
Kraj: jižní Morava Jihomoravský kraj
Oblast: Podluží
GPS: 48°49'37.9"N 17°02'54.1"E

Web: http://www.vinarstvimalanik.cz/
E-mail: info@vinarstvimalanik.cz
Telefon:
Mobil: +420 723 330 082
FAX:


Kód služby: CZ-605s
Pošlete odkaz:
Fotografie

Vinařství Maláník - Osička, Mikulčice

Rodinné vinařství Podluží a okolí

Vinařství Maláník-Osička s.r.o. - Mikulčice je malou rodinnou firmou, zabývající se pěstováním révy vinné a výrobou kvalitních přívlastkových vín. Vinařství vychází z dlouholeté vinařské tradice.
Vinařství obhospodařuje 6ha vinic, rozkládajících se jihozápadně od obce Mikulčice, v podoblasti Slovácké, viniční trati Kněžské, kde jsou pěstovány bílé a červené odrůdy.
Vinařství je založeno na filosofii, která se ubírá směrem kvalitního a moderního zpracování hroznů, z nichž získává jakostní a přívlastková vína s jedinečným charakterem, která získávají řadu ocenění.

Vinice se rozkládají jihozápadně od obce Mikulčice. Leží na náhorní plošině obrácené mírně k jihu až jihovýchodu. Tato plošina je tvořena podložím s jílovitou vrstvou v hloubce 1m a hlinitopísčitou půdou předurčenou pro pěstování nejkvalitnějších odrůd, jako jsou Ryzlink rýnský, Chardonnay, Aurelius, Rulandské modré a další. Jílovitá vrstva zadržuje vodu a lehčí půda nad ní dává možnost hroznům dobře dozrát a získat plné aromatické tóny.
Součástí vinařství je i ubytování. Ubytování nabízí čtyři moderně zařízené pokoje, které disponují vlastním sociálním zařízením, s kapacitou 15 lůžek (3x třílůžkový, 1x šestilůžkový). Hostům je k dispozici nově vybavená kuchyňka a společenská místnost. V letním období je možné posezení na venkovní terase.
Samozřejmostí je bezdrátové připojení k internetu. Parkování je zajištěno před objektem vinařství. Je možné zajistit i snídaně a degustace vín v prostorách vinařství.
Majitelé Vám rádi sdělí tipy na výlety do okolí a zapůjčí mapy. Okolí nabízí: Národní kulturní památník Valy Mikulčice a CHKO Skařiny, Baťův kanál Hodonín, ZOO Hodonín, Lednicko – valtický areál, Soutok Moravy a Dyje, CHKO Pálava nebo Skanzen Strážnice.
 

Prodej moravských vín Mikulčice a okolí, nákup kvalitních odrůdových vín Mikulčice a okolí, posezení, ubytování s ochutnávkou vína Podluží a okolí, ubytování v penzionu Podluží a okolí, vinařské stezky Podluží a okolí, vinařská turistika Podluží a okolí, pobyt v rodinném vinařství Podluží a okolí, pobyty pro milovníky vína jižní Morava, pobyt ve vinařské obci Mikulčice a okolí, výroba kvalitních vín Podluží a okolí.

Ubytování na Podluží
Ubytování na Podluží - ubytování v apartmánu Lanžhot

Ubytování na Podluží se nachází v nejjižnější obci na Moravě v obci Lanžhot. Obcí prochází cyklotrasa Moravská stezka a jako tip na přírodní zajímavost se dají nabídnout přírodní rezervace Ranšpurk a Cahnov – Soutok, které chrání části lesa pralesovitého charakteru. Region Podluží nabízí také folklórní akce, vinařství a vinné sklepy (dovolená pro turisty Podluží). V okolí se nachází množství zámků, navštívit můžete např. Břeclavský renesanční zámek, zámek Lednice, zámek Valtice, zámek Mikulov či pseudogotickou napodobeninu hradní zříceniny Janův hrad. Díky své poloze je ubytování v penzionu skvělou volbou pro všechny hledající ubytování v blízkosti obce Lednice (ubytování Lednicko-valtický areál).

Vinný sklep Kovárna, Vinný sklep U Terezy a Jakuba
Vinný sklep Kovárna

Vinný sklep Kovárna se nachází v obci Rohatec u Hodonína, v národopisné oblasti Slovácko. Jedná se o nejteplejší a nejúrodnější oblast v republice, typické je pro ni vinařství a sadařství. Obec Rohatec leží přímo na trase vinných cyklistických stezek, které umožňují poznat tento úrodný kraj ze sedla kola (ubytování pro cyklisty Slovácko a okolí). V okolí můžete navštívit známé vinné sklepy v Petrově, skanzen ve Strážnici (ubytování pro turisty Slovácko). Vzhledem k výhodné poloze lze podnikat i výlety na Slovensko (rodinná dovolená Slovácko a okolí). Vinný sklep Kovárna se nachází asi 400 m od řeky Moravy, kde také ústí Baťův kanál. Při Všem pobytu ve vinném sklepě si můžete zvolit ze tří typů degustací (degustace ve vinném sklepě Slovácko a okolí). Na místě lze také zakoupit vína z vlastní produkce (prodej vína Slovácko a okolí). Vinný sklep nabízí také ubytování v apartmánu pro 1 až 12 osob v celkem 3 pokojích (ubytování s vinným sklepem Slovácko a okolí). K dispozici je hostům i krytá terasa s venkovním posezením a krbem (dovolená za vínem Slovácko).

 
Penzion ve vinařství Maláník - Osička
Dovolená pro rodiny s dětmi Podluží

V obci Mikulčice v jedné ze 4 sklepních uliček Těšické búdy Vás přivítá Penzion ve vinařství Maláník – Osička (pobyty s degustací vín Podluží a okolí).

Obec Mikulčice se nachází v samém centru slováckého regionu Podluží a obepíná ji krásné prostředí vinic, sadů a lužních lesů. Místo je ideální k poznávání krás jižní Moravy, místních zvyků, vinařských tradic a kulturních památek (ubytování pro turisty Podluží a okolí). Oblast je vhodná pro cykloturistiku a turistiku a je charakteristická množstvím folklorních a vinařských akcí (dovolená pro cyklisty Podluží a okolí).

 
© 2004-2021   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 202     rss: novinky akce   výměna odkazů