ABC ubytováníABC ubytování cestování
Podrobné vyhledávání
Mapa všech objektů
OSOBNĚ PROVĚŘENÉ OBJEKTY - CENY BEZ NAVÝŠENÍ
PŘÍMÉ KONTAKTY NA PROVOZOVATELE
Informace
Název služby: Zámek Žďár nad Sázavou
  Vložit do výběru
Typ služby: Zámky

Země: Česká republika
Kraj: Vysočina
Oblast: Žďárské vrchy
GPS: 49°34'59.049"N 15°56'16.088"E

Web: www.zamekzdar.cz
E-mail: itc@zamekzdar.cz
Telefon: +420 566 629 152
Mobil: +420 602 565 309
FAX: +420 566 629 331


Kód služby: CZ-068a
Pošlete odkaz:
Fotografie
Zámek Žďár nad Sázavou
Zámek Žďár nad Sázavou - Galerie Kinských
Poutní kostel Sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře
Zámek Žďár nad Sázavou - barokní věž v zimě

Zámek Žďár nad Sázavou, Žďár nad Sázavou

Skutečné historické centrum města Žďáru nad Sázavou se nachází v areálu bývalého areálu cisterciáckého kláštera, dnešního zámku v majetku Dr. Radslava Kinského. V současné době zde najdete vedle Správy hospodářství Dr. Kinského a Správy farnosti několik zajímavých expozic a výstav. Světoznámé je muzeum knihy, největší toho druhu v Evropě, stálá výstava "Umění baroka" ze sbírek NG v Praze, expozice ze života architekta Jana Santiniho Aichla, Galerie Kinských a další příležitostné výstavy.

V areálu zámku se také nachází konventní kostel Nanebevzetí P. Marie, nejstarší základní škola v regionu, muzeum místního hasičského sboru, kavárna a čajovna. Služby návštěvníkům a vstup do areálu zajišťuje Informační a turistické centrum ITC ŽĎAS zámek. Po dohodě je možné zajistit svatební obřad na zámku (obřadní síň nebo venkovní prostory nádvoří, hudební doprovod, svatební přípitek, parkování pro hosty, možnost využití čajovny). V areálu zámku se pořádá celá řada kulturních akcí během celého roku. Součástí areálu zámku je také Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který představuje vyvrcholení tvorby geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla. Kostel k uctění památky českého světce Jana z Nepomuku nechal vybudovat Václav Vejmluva, který byl v letech 1705-1738 opatem zdejšího cisterciáckého kláštera. Chrám je postaven na půdorysu ve tvaru pěticípé hvězdy podle legendy, která praví, že v místě utonutí Jana Nepomuckého se objevila koruna z pěti hvězd. Symbol pěti je realizován v celé stavbě. Do celého areálu vede pět vchodů, uvnitř chrámu je pět kaplí a pět oltářů. Výjimečné hodnoty tohoto poutního kostela vedly k tomu, že v roce 1994 byl zapsán jako první solitérní stavba v českých zemích do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Zámek Žďár nad Sázavou - obřadní síň
Expozice života a díla architekta Jana Santiniho Aichla
dovolená po památkách
Zámek Žďár nad Sázavou - dolní barokní hřbitov

Hotelová ubytovna ŽĎAS
ubytování pro rodiny s dětmi Žďár nad Sázavou

Hledáte kvalitní a přitom levné ubytování na Vysočině? Hotelová Ubytovna Žďas ve Žďáru nad Sázavou zajistí pohodlné a levné ubytování pro všechny věkové kategorie. Hotelová ubytovna Žďas poskytuje ubytování pro rodiny s dětmi, ubytování pro cyklisty, ubytování pro skupiny, ubytování pro jednotlivce i ubytování pro obchodní cestující na Vysočině, ale také kvalitní rekreační vyžití a dokonalé zázemí pro Vaše výlety po Žďársku (Dovolená pro pěší turisty Žďár nad Sázavou a okolí). Pro cyklisty je připravena úschovna kol, kde se lze v klidu připravit na další cyklostezky na Vysočině a v okolí Žďáru nad Sázavou (Dovolená pro cyklisty s úschovnou kol Žďár nad Sázavou). V okolí hotelové ubytovny se nacházejí upravované běžecké tratě, značené cyklostezky a cyklotrasy (Ubytování pro běžkaře a lyžaře Žďárské Vrchy).

Šikland u Zvole nad Pernštejnem

Největší přírodní zábavní areál v ČR – Šiklův mlýn – vítá ve svém areálu všechny milovníky zábavy, krásné přírody a aktivní dovolené s pestrou a originální nabídkou služeb (Aktivní dovolená se zábavou Vysočina). Šiklův mlýn je jeden ze zábavních areálů komplexu Šikland. Abyste u nás mohli pobýt delší čas a využít tak co největšího množství lákadel, připravili jsme pro Vás ubytování různého typu všech cenových relací, přes komfortní hotelysrubychatky až po kemp, který je ideální volbou pro ubytování s dětmi na Vysočině (Komfortní hotel pro rodiny s dětmi Vysočina). Hotel Colorado Grand*** v mexickém stylu nabízí pohodlí a styl, nová residence Arizona disponuje moderními pohodlnými dvoulůžkovými pokoji s nadčasovým designem a splňuje požadavky těch nejnáročnějších klientů a luxusně vybavený Kemp „Crazy river“ v sobě snoubí přírodu a příjemné zázemí (Ubytování pro školy v přírodě na Vysočině). V hotelu a residenci je možné se ubytovat pouze v letních měsících červenec-srpen nebo ve vybrané termíny pro zimní pobytové balíčky (Letní ubytování Vysočina).

Hotel poskytuje ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením a televizorem se satelitním příjmem. Součástí objektu je i lobby bar a příjemné foyae s pohodlnými křesly. Vířivá vana, solárium a dvě konferenční místnosti tvoří suterén hotelu. Residence Arizona disponuje zcela novými dvoulůžkovými pokoji. Každý pokoj má moderní koupelnu se sprchovým koutem, televizi se satelitním příjmem, minibar a trezor. Díky modernímu libovolně nastavitelnému led osvětlení, si sami zvolíte atmosféru pokoje. V nabídce jsou dvoulůžkové pokoje a část z nich je doplněna přistýlkou.

 
 
© 2004-2024   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 260     rss: novinky akce   výměna odkazů