ABC ubytováníABC ubytování cestování
Podrobné vyhledávání
Mapa všech objektů
OSOBNĚ PROVĚŘENÉ OBJEKTY - CENY BEZ NAVÝŠENÍ
PŘÍMÉ KONTAKTY NA PROVOZOVATELE
Požadavek na zajištění služby
Datum nástupu    počet dospělých   počet dětí   věk dětí

žádám o cenovou nabídku/katalog    zaslání potvrzení poptávky

* jméno   + telefon   + e-mail

Sdělení pro poskytovatele služby přání požadavky, představy:


       *) povinný údaj   +) vyplňte alespoň jeden z údajů
Informace
Název služby: Zámek Boskovice
  Vložit do výběru
Typ služby: Zámky

Země: Česká republika
Kraj: jižní Morava Jihomoravský kraj
Oblast: Moravský kras a okolí

Web: www.zamekboskovice.cz
E-mail: boskovice.zamek@mybox.cz
Telefon: +420 516 454 418
Mobil:
FAX: +420 516 454 605


Kód služby: MO-038
Pošlete odkaz:
Fotografie
Zámek Boskovice Boskovice
Zámek Boskovice Boskovice
Zámek Boskovice Boskovice
Zámek Boskovice Boskovice

Zámek Boskovice, Boskovice

Zámek Boskovice vznikl přestavbou původního dominikánského kláštera, který r.1784 zrušil Josef II a objekt zakoupili Dietrichsteinové patřící do mikulovské větve říšských knížat. Udělali zde manufakturu na výrobu barev, ale potřebovali řešit svoji bytovou otázku, poněvadž do konce 17 stol. obývali tehdejší jen 400m vzdálený středověký Boskovický hrad (dnes zachovány jen pozůstatky), který byl nevyhovující a proto se r.1812 započala přestavba,která byla dokončena r.1826 včetně volného anglického parku. "Empírovým klenotem Moravy" se zámek stal teprve ve dvacátých a třicátých letech minulého století a svoji slohovou čistotu si udržel až do současnosti, jako jeden z mála na Moravě.

V roce 1856 se zámek dostal do držení hraběcího rodu Mensdorff-Pouilly, který jej vlastnil do roku 1950 a kterému byl v r.1991 opět navrácen. Dnes zámek poutá pozornost nejen ojedinělým empírovým zařízením zámeckých interiérů, ale i dobově upravenou zahradou. To vše z něj činí mimořádný a nejrozsáhlejší empírový komplex na Moravě. Nabízíme vám reprezentační prostory pro pořádání seminářů, recepcí,banketů, prezentací, soukromých koncertů a svateb. Obstaráme vám pro vaši akci i ubytování, kvalitní cateringovou společnost a doprovodné programy jako klasickou hudební produkci, cimbálovou muziku, šermířské výstupy apod. Těšíme se na vaši návštěvu od května do září 9-17h. Zavřeno je v pondělí.

Zámek Boskovice Boskovice
Zámek Boskovice Boskovice

© 2004-2024   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 305     rss: novinky akce   výměna odkazů