ABC ubytováníABC ubytování cestování

Oblast:

Katalog Ubytování v ČR nabízí široký výběr ubytování v hotelích (ubytování hotely Čechy, ubytování hotely Morava), ubytování v penzionech (ubytování penziony Čechy, ubytování penziony Morava) a ubytování v apartmánech (ubytování apartmány Čechy, ubytování apartmány Morava) v České republice s přímými odkazy a kontakty na provozovatele. V detailu popisu každého z objektů najdete podrobné informace, fotogalerie, orientační ceny, přímé kontakty na majitele či provozovatele a vlastní webové stránky objektu. V pravé části stránek se zobrazuje přehledná mapa ubytování, kde jsou objekty roztříděny podle krajů pro Vaše jednodušší vyhledávání.

Karlovarský kraj láká návštěvníky především svými lázeňskými Karlovy Vary, Františkovy Lázně (ubytování Františkovy Lázně), Mariánské Lázně (ubytování Karlovarský kraj), ale také historickými památkami jako hrad Loket, hrad Cheb, zámek v Bečově s relikviářem sv. Maura (ubytování Karlovy Vary a okolí). Aktivní odpočinek nabízejí Krušné hory (ubytování Krušné hory) s nejvyšším vrcholem - Klínovec. Z nejzápadnějšího místa České republiky, oblasti Ašsko (ubytování Ašsko, ubytování Aš a okolí), se můžete díky turistickým přechodům vydat za našimi sousedy (ubytování v Karlovarském kraji).

Krušné hory, Národní park České Švýcarsko, zahrnující část Labských pískovců s unikátními skalními městy, soutěskami a věžemi, Lužické hory zase lákají k návštěvě Ústeckého kraje (ubytování Ústecký kraj). Na Ústecku jsou i další chráněné krajinné oblasti, přírodní parky a maloplošná chráněná území (ubytování Ústecko). Odpočinout si můžete v lázeňském městě Teplice (penziony Teplice, hotely Teplice) a památky můžete obdivovat ve městě Litoměřice (penziony Litoměřice, hotely Litoměřice).

Sousedící Liberecký kraj také oplývá značným přírodním bohatstvím (ubytování Liberecký kraj, ubytování Liberecko). Do kraje zasahuje několik velkoplošných území, jednak Krkonošský národní park a také ubytování Kokořínsko, ubytování Lužické hory, ubytování České středohoří, ubytování Jizerské hory a ubytování Český ráj. Dominantou celého kraje je hora Ještěd se známým televizním vysílačem, která se tyčí nad krajským městem Liberec (ubytování Liberec, hotely Liberec, penziony Liberec).

Plzeňský kraj nabízí krásy malebné přírody v CHKO Šumava (ubytování Šumava) a Český les (ubytování Plzeňský kraj, ubytování Plzeňsko). Přirozeným centrem regionu už od doby svého vzniku je Plzeň (hotely Plzeň, penziony Plzeň). Kromě Plzně (ubytování Plzeň) plní funkci center města Klatovy (ubytování Klatovy), Domažlice, Tachov, Rokycany.

Uprostřed Čech leží kraj stření Čechy. Sedlčany leží v kraji s řadou balvanů, skalek a skal na rozmezí středních a jižních Čech. Krajina okolo Sedlčan je více než malebná a zve k romantickým toulkám přírodou. Dalším zajímavým městem je město Benešov (penziony Benešov), jenž je známé zejména díky blízkému romantickému zámku Konopiště. Město Beroun je zase vstupní místem do Českého krasu (penziony Beroun). Největším lákadlem v okolí Berouna jsou pak Koněpruské jeskyně.

Srdce Evropy, jedno z nejkrásnějších měst světa a architektonický sen na Vltavě – to všechno je Praha, hlavní město České republiky (ubytování Praha, penziony Praha, hotely Praha). Chcete-li poznat nejslavnější pražské památky a velkou část historického centra, projděte se Královskou cestou.

Jižní Čechy jsou známy řadou rybníků a malebných vesnic (ubytování jižní Čechy, ubytování Jihočeský kraj). Největším chráněným přírodním územím je Šumava (ubytování na Šumavě, penziony na Šumavě, hotely na Šumavě). V šumavském podhůří, severně od města Český Krumlov (ubytování Český Krumlov, hotely Český Krumlov, penziony Český Krumlov), se nachází přírodně velmi zachovalé území, nazývané Blanský les (ubytování Blanský les). Oblíbenými destinacemi pro strávení dovolené je pak přehradní nádrž Lipno a Orlická přehrada (ubytování Lipno, ubytování Orlická přehrada). Skvělým tipem pro romantiky je návštěva zámku ve městě Hluboká nad Vltavou (ubytování Hluboká nad Vltavou). Kulturu a historické památky naleznete ve městech České Budějovice (ubytování České Budějovice), Český Krumlov (ubytování Český Krumlov), Jindřichův Hradec (ubytování Jindřichův Hradec), nebo Tábor (ubytování Tábor). Rybníkářstvím je známá především Třeboň, kde můžete vyzkoušet také lázně (ubytování Třeboň, penziony Třeboň, hotely Třeboň, penzion Třeboňsko, penziony Třeboňsko)!

Královehradecký kraj (ubytování Královehradecký kraj) nabízí nejstarší český národní park Krkonoše, které jsou ideálním místem pro trávení letní i zimní dovolené (ubytování Krkonoše, hotely Krkonoše, penziony Krkonoše). Spoustu zábavy zajišťují střediska ve městech Špindlerův Mlýn (ubytování Špindlerův mlýn, penziony Špindlerův mlýn, hotely Špindlerův mlýn), Harrachov (ubytování Harrachov, hotely Harrachov, penziony Harrachov), Pec pod Sněžkou (penziony Pec pod Sněžkou, hotely Pec pod Sněžkou), Vítkovice (ubytování Vítkovice Krkonoše), Černý Důl (ubytování Černý Důl, penzion Černý Důl), Mladé Buky (ubytování Mladé Buky), Horní Maršov (ubytování Horní Maršov). Lyžařské areály najdete prakticky v každém horském údolí (horská dovolená, horské ubytování, ubytování na horách).

V Pardubickém kraji je množství přírodních zajímavostí, památek a pamětihodností (ubytování Pardubický kraj, hotely pardubický kraj, penziony Pardubický kraj). Mezi ně patří Chráněná krajinná oblast Železné hory, Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy, Chráněná krajinná oblast Orlické hory (ubytování Orlické hory, penziony Orlické hory, hotely Orlické hory), oblast Polabí či Králický Sněžník - třetí nejvyšší hora ČR (ubytování Králický Sněžník). Krajské město Pardubice je spojeno s tradiční výrobou perníku a známým dostihovým závodištěm (ubytování Pardubice, ubytování Pardubicko).

Olomouckém kraji (ubytování Olomoucký kraj, penziony Olomoucký kraj, hotely Olomoucký kraj) navštivte Jeseníky s nejvyšší horou Praděd, bohaté na přírodní a historické památky, plné značených tras (ubytování Jeseníky, penziony Jeseníky, hotely Jeseníky). Jeseníky jsou cílem mnoha turistů jak v zimním, tak v letním období.

Zlínský kraj (ubytování Zlínský kraj, ubytování Zlínsko) je charakterizován především pohořím Beskydy (ubytování Beskydy). Vydejte se proto na putování po beskydských horách a stezkách, vychutnávejte krásná panoramata tohoto nádherného pohoří (penziony Beskydy, hotely Beskydy). Lyžování v Beskydech má dlouholetou tradici (horské ubytování Beskydy). Podoblast Valašsko je kolébkou místní lidové kultury a tvorby (ubytování Valašsko), s níž se můžete setkat mimo jiné i ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm (penziony Valašsko, hotely Valašsko).  Turisté mohou navštívit město s bohatou historií Vsetín (ubytování Vsetín). Slovácko je právem považováno za pohostinný kraj památek, tradic a vína (ubytování Slovácko, hotely Slovácko, penziony Slovácko).

V centru dění jižní Moravy stojí Brno (ubytování Brno, hotely Brno, penziony Brno), druhé největší město České republiky (ubytování jižní Morava, ubytování Jihomoravský kraj). Za prozkoumání stojí Moravský kras (ubytování Moravský kras) s více než tisícovkou jeskyní a známou propastí Macocha, Lednicko-Valtický areál (ubytování Lednicko-Valtický areál, penziony Lednicko-Valtický areál, hotely Lednicko-Valtický areál), Mušovská jezera (ubytování Mušovská jezera), Znojemsko s Národním parkem Podyjí (ubytování Podyjí) i Slovácko (ubytování Slovácko), oblast se svébytným folklorem (penziony Slovácko, hotely Slovácko), oblast Podluží (ubytování Podluží, penziony Podluží, hotely Podluží) nebo historická města Hodonín či Mikulov (ubytování Mikulov, ubytování Hodonín). V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy (ubytování Pálava). Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy (penziony Pálava, hotely Pálava). Velmi oblíbená je zde vinařská turistika (ubytování ve vinném sklípku jižní Morava). Vynikající vína najdete v mnoha vinných sklepích a vinotékách (ubytování vinné sklepy), ale také při oslavách vinobraní, či slavnostech zarážení hory.

Žďárské vrchy v kraji Vysočina (ubytování Vysočina) a stejnojmenná Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy se dá bez nadsázky považovat za jednu z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci Česka (ubytování Žďárské vrchy, hotely Žďárské vrchy, penziony Žďárské vrchy). Navštívit můžete Telč, město s pohádkovou atmosférou a nádherným historickým centrem nebo město Žďár nad Sázavou (ubytování Žďár nad Sázavou, penziony Žďár nad Sázavou, hotely Žďár nad Sázavou). Za kulturou se můžete vydat do Havlíčkova brodu. Havlíčkův Brod leží na Českomoravské vrchovině v údolí řeky Sázavy (ubytování Havlíčkův Brod, penziony Havlíčkův Brod). Jménem odkazuje na rodáka z nedaleké Borové, novináře a vlastence Karla Havlíčka Borovského, jemuž je věnována stálá expozice v Muzeu Vysočiny. Malebné historické centrum doplňují četné památky, kostely a zbytky hradeb. Na Vysočině najdeme také Železné hory (ubytování Železné hory), s nejvyšším vrcholem Vestec, které tvoří severozápadní výběžek Českomoravské vrchoviny. Železné hory jsou vhodné pro celoroční rekreaci.

<<< zpět
© 2004-2024   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 258     rss: novinky akce   výměna odkazů